Ro   En

BCI angajează specialist în marketing

Specialist Marketing

Compania:                                           Business Consulting Institute (Moldova)

Oraș:                                                    Chișinău

Tipul locului de muncă:                        Full-time

DESCRIEREA POZIȚIEI VACANTE

Cerințe față de candidat:

Studii de master în economie sau alte domenii relevante

Experiență de lucru cel puțin 3 ani

Experiență în cercetarea de piață, elaborare clasamente, realizarea de sondaje, interviuri individuale, focus grupuri, și  alte activități de marketing.

Experiență de muncă în domeniile de marketing și publicitar reprezintă un avantaj;

Cunoașterea fluentă a limbilor: română, rusă și engleză (alte limbi va constitui un avantaj)

Abilități excelente de comunicare și negociere;

Gândire analitică, creativitate, capacitate de a genera idei originale;

abilități de lucru în echipă,

Abilități bune de operare Microsoft Office și lucrul în programe specializate: InfoGrafice,  SPSS, Photoshop, Corel Draw,  Scribus etc.

Abilități interpersonale și capacitate de a comunica eficient cu  părțile interesate prin  prezentarea ideilor în mod clar și eficient

Responsabilități de bază:

Organizare și coordonare diferitor proiecte de marketing și analiză a eficienței lor;

Realizarea cercetărilor de marketing;

Prezentarea rapoartelor de activitate vis-à-vis de fiecare proiect în parte;

Monitorizarea și analiza pieței de servicii similare;

Elaborare de oferte și activități de marketing în vederea sporirii competitivității serviciilor companiei;

Elaborarea și realizarea planului de participare a companiei la evenimentele de reprezentare: seminare,  forumuri, conferințe;

Interacționare cu mass- media, scriere de articole și mediatizarea evenimentelor;

Elaborare de materiale publicitare și informative (catalog, pliante etc.) suvenire;

Asigurarea subdiviziunilor interioare cu materiale informaționale, de prezentare și publicitare;

Participarea la traininguri și formări, la necesitate desfășoară alte activități relevante postului.

Oferta Companiei:

Angajare oficială în conformitate cu prevederile Codului Muncii al RM;

Salariu motivant, inclusiv și bonusuri de performanță;

Posibilitate de creștere profesională;

Loc de muncă modern în centrul orașului;

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV-ul la adresa electronică: office@bci.md.  Indicați în subiectul mesajului „Specialist Marketing”

12.08.19